מי אנחנו

אסור לשכוח ולהשכיח
הדבר נתון בידיכם אתם דור העתיד!

שנת 2005 תציין הכרה עולמית בפשעי הנאצים ו-60 שנה לשיחרור מחנה ההשמדה אושוויץ.

המיוחד בשנה זו מכל השנים מאז סיום מלחמת העולם השנייה ומיגורו של המשטר הנאצי, הנו ההכרה העולמית זו הפעם הראשונה בתולדות האומות המאוחדות בפשע הנורא שנעשה לעם היהודי באירופה, וקיומו של מושב מיוחד באומות המאוחדות, אשר נדרש לאישורן של לפחות 96 מדינות חברות מתוך 191 מדינות והצבעתן של 145 מדינות בעד קיומו של אותו מושב זיכרון מיוחד בו הושמעה תפילת "אל מלא רחמים" ע"י הרב הניו יורקי ארתור שניר לזכר ששת מיליון היהודים שנספו בשואה. הפליא לעשות האפיפיור המנוח פיוס ה-12 סליחה בשם הכנסייה הקתולית מיהדות העולם על חלקה בשנאות ובהחרמות. לאחרונה אף ראש ממשלת דנמרק הבטיח כי יבקש סליחה באופן רשמי מיהדות העולם על גירוש 19 יהודים מדנמרק בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, אף שידוע היה לשלטונות כי נשקפת סכנת מוות לאותם מגורשים. ועוד מנהיגים כהנה וכהנה המביעים היום את סלידתם וכלימתם על הפשעים שנעשו לעם היהודי באירופה ה"נאורה".

עם זאת חלה עלייה דרמטית במספר התקריות האנטישמיות בעולם ובאירופה בפרט. על פי נתונים שפורסמו בראשות השר נתן שרנסקי, עולה כי 282 אירועים אלימים על רקע אנטישמי נרשמו במהלך שנת 2004 באירופה, עם זאת שנת 2004 הייתה שנת מפנה במודעותם של מנהיגי העולם החופשי לסכנה האנטישמית ולקשר בינה לבין התעמולה האנטי ישראלית. עקב הכרה זו בקרב הקובעים בדעת הקהל העולמית, עיתונות ושידורים רדיו וטלוויזיה – חל הישג משמעותי באיסור התעמולה האנטישמית, כגון איסור שידורי תחנות טלוויזיה "אל מנאר", בצרפת, תחנת שידור ארסית, הממומנת באמצעות הנפט הסעודי, הוקעת פרסומים אנטישמיים בקרב המשכילים , עיתונאים וקריקטוריסטים.

עמוס חרמון, יו"ר הוועדה למלחמה באנטישמיות מטעם ההסתדרות הציונית העולמית הדגיש, כי בניגוד להכחשות הגורפות בנוגע לקיומה של התעמולה האנטי יהודית במדינות אירופה בשנתיים החולפות, שינו באופן ממשי, הממשלות האירופאיות את גישתן הסלחנית והמתעלמת והחלו לנקוט יד קשה, כדי להדביר את התופעה.

לחיידק האנטישמיות ממשיכים רבים, כגון האיסלאם הקיצוני באירופה ובצרפת בפרט, פרופסורים ומרצים אנטישמיים, כדוגמת הפרופסור האיטלקי להיסטוריה, בו טוען כי "אין להצטער על מותם של יהודים בתאי הגזים", נימוקיו של הפרופסור פאלו מאליס מאוניברסיטת "קליארי" הם: בתי הכנסת היו למעשה בתי מטבחיים, בהם נהגו השוחטים-רבנים לשפוך את דמם של בעלי החיים בעודם נושמים", הוא ממשיך ומפתח את תורת הגזע שלו ואומר: "צודק מי שהורג יהודי מסורתי או מוסלמי", תורתו של פרופסור מאליס חוברה לספר נאצה אשר הופץ ללא מפריע ברחבי איטליה ועותק ממנו אף נשלח לרבה הראשי של רומא הרב ריקארדו שמואל די סני ולעוד עשרות אישים, עיתונאים וספריות ברחבי איטליה. באנגליה הנאורה והסובלנית הוכפלו האירועים האנטישמיים מ-160 ב-2003, ל-310 ב-2004, חלק מאירועים אף היו חמורים ואלימים יותר. קצרה היריעה מלמנות את כל התופעות ההתקפות והעלבונות .

"תִּזְרֵם כְּמוֹ דָּוָה, צֵא תּאֹמַר לוֹ", נכתב בישעיהו ל' כב.

ואכן כל אחד מכם למעשה הנו שליחם ודוברם של אלה שלא יוכלו עוד לדבר.

אתכם צריך ארגון יוצאי חרוביישוב שתמשיכו לזכור ולהזכיר, לכבד את זכרם של הנספים ולומר לכל תושבי תבל, כי לא עוד!, אתכם הדור השני והשלישי לשואה בעלי השורשים האיתנים, היהודי הגאה והחופשי, אתכם רוצים אנו שתתפקדו. ומאלחים לכם ולנו כי תרבו ותתעצימו, כנאמר בספר בראשית לאברהם אבינו: "ואעשך לגוי גדול ואברכך ואגדלה שמך..."

אנו מעונינים להרחיב את מספר חברינו, דרככם ובאמצעותכם. אנא שילחו אלינו, בדואר האלקטרוני או לכתובתנו, שמות חדשים של בנים ונכדים בוגרים.