על "תיכון קמפוס שרת" וחלקו בזיכרון השואה

קשר אמיץ ועמוק נקשר עם תיכון קמפוס שרת לבין ארגוננו, וזאת הייתה ביזמתו הברוכה של אחד מעמודי התווך בו זכה הארגון, איש חינוך רב פעלים אשר הגה רעיון הנצחת השואה בקרב הדור הצעיר באמצעות המורשת היהודית ובדרך חינוכית אל לב הדור הצעיר באומרו: "הרי מצבה רוחנית חשובה לא פחות ממצבת אבן".

זוהי תמציתה של המילה "זיכרון" - להנציח את תלאות הקורבן, אך עם זאת גם את היופי והחן של הנרדף, את העשייה וחיי הרוח של הקהילה היקרה שנכחדה, על התגלמותה האנושית, עושרה האינטלקטואלי והיצירתי, באתוס והמסורת של עם ישראל, במעשיהם של יקירינו, קדושינו עליהם ירד הכורת, שימשו ומשמשים לנו אות ומופת.

sharet1בדרך חינוכית זו נרתמו החברים, על כן הוחלט במקום מצבת אבן לזכר הקדושים, להקים מצבה רוחנית וסמלית, דרך אימוץ הקהילה ע"י בית הספר "חנקין" (היום: קמפוס שרת) ובכך להנציח זכרם של יהודי הרוביישוב בקרב הדור הצעיר, להוקיר ולכבד, לספר ולהשמיע, תוך התחשבות ברגשותיו העדינות של דור התקומה, להסביר ולעורר את תודעת השיפוט והצדק וזאת במסגרת החינוך לערכים נאצלים ולאהבת האדם באשר הוא.

בטקס הזיכרון השנתי של קדושי הרוביישוב, המתקיים מידי שנה, אנו מתכנסים, בני משפחותינו, אורחים ותלמידי קמפוס שרת, בתכנית אמנותית, העלאת זיכרונות, חוויות אישיות מאותה תקופה טראגית של השואה וחיסול הגטו היהודי בעירנו. בחלקו המסכם של הערב אנו זוכים בהופעה של מסכת אמנותית מטעם תלמידי הקמפוס, מציגים עבודות לימוד ומחקר על נושא השואה בכלל ועל הרוביישוב בפרט. כל זה נערך בהדרכתה הנאמנה והמסורה של מנהלת בית הספר וצוות המורים והמדריכים, המביעים הזדהות וכבוד לקורבנות השואה ולקדושי הרוביישוב.

sharet2

בסיום הערב זוכים תלמידים מצטיינים במלגות מטעם ארגוננו, לעידוד והמשך הזיכרון למחזורים הבאים של תלמידי "קמפוס שרת" וזאת בנוסף לעזרה כספית לחלק מהתלמידים בהוצאות נסיעה למחנות ריכוז בפולין והכנתם מבחינה היסטורית ותודעתית.